Proč to děláme?

Našim cílem je vařit jídlo z kvalitních potravin a rozdávat ho všem.

Myšlenka rozdávat jídlo zdarma potřebným se ve mně rodila již několik let, ale nemohl jsem přijít na to, jak začít, a zároveň jsem byl zahlcen spoustou jiných aktivit, avšak nedávno jsem se zúčastnil s charitativní organizací z londýnského Food For All – Jídlo pro všechny – a tam to přišlo. Food For All UK, jsou mojí přátelé již několik let, jezdím s nimi jednou v roce do Indie rozdávat jídlo, školní potřeby a osvětovou literaturu do Uttarpradéše, indického státu v severní Indii. Tam se celý měsíc plně věnujeme jen této dobročinné aktivitě a zúčastnil jsem se i londýnského rozdávaní jídla.

V Londýně se na různých místech jako jsou studentské koleje, frekventovaná místa, azylové domy a podobně rozdávají 2000 vegetariánských obědů každý den. Také jsem s jejich týmem jel vařit a rozdávat do skotského Glasgow na demonstrace při příležitosti COP26, kde jsme se snažili nasytit stotisícové davy.

Avšak největší změna v mém přístupu k rozdávání jídla přišla až nedávno, kdy jsem se stejným týmem z Londýna vyrazil vařit a rozdávat jídlo do Mediky, města na polsko-ukrajinské hranici. A to právě ve velkých mrazech a špičce utečenecké vlny. Až tam pro mě šokující zkušenost s tak velkou mírou lidského utrpení mě přesvědčila, že rozdávat jídlo potřebným je nejenom chvilkové přesvědčení, ale spíše životní poslání. Takže i když očekávám, že v našem úsilí tady v Čechách, s podporou a vedením od naší londýnské mateřské charity, neuděláme hned všechno perfektně a budeme se dopouštět chyb a podobně, za snahu to stojí. Vytvářet na světě rovnováhu a porozumění nepočká. To se musí udělat hned.

Za tým Jídlo pro všechny,
Lukáš Bauer.

Telefon:

+420 774 108 016 (CZ)
+420 702 846 345 (EN)

Email:

praha@jidloprovsechny.cz (CZ)
info@jidloprovsechny.cz (EN)

Dobrovolnická organizace - Jídlo pro všechny -
je projektem neziskové společnosi SANGA z.s.

Děkujeme Vám za Vaše dary. Díky Vaší pomoci můžeme rozdávat jídlo všem, kteří to potřebují.
Všechna práva vyhrazena - © 2022 - Jídlo pro všechny
Tento web spravuje JUNGA.cz